Pouťová výstava 2016

12.06.2016 11:50

Konala se v neděli 22. května. Tentokrát vystavoval pan Stanislav Novák z Petříkovic a pan Rudolf Svoboda z Nadějkova. Pan Novák se již dlouhé roky věnuje řezbářství a také přivezl krásné keramické dekorace. Pan Svoboda společně se svým bratrem Petrem vystavoval tzv. suiseki, jedná se o kameny, které jsou pro jeho majitele určitým způsobem zajímavé např. tvarem, strukturou, povrchem apod. Takový kámen se vezme domů a dále se upravuje. Tento zvyk pochází z Číny a v 8. století jej převzali Japonci. V současné době lze nalézt takovéto sběratele téměř po celém světě. Vystavenou kamennou scenérii dále doplňovala letitá bonsaj.

Mateřská škola vystavovala městečko vyrobené z papíru a děti ze základní školy namalované hrady a zámky z celé České republiky. K vidění byly také modely sestavené z Lega a Merkuru. Nechyběly ani práce dětí z keramického kroužku, které si návštěvníci podobně jako v loňském roce, mohli zakoupit.Celou výstavu prozářila nádherná květinová výzdoba od paní Elišky Svobodové.